Linki

Screenshot 2015-11-27 13.32.50

 Tabela fonetyczna – symbole, które widnieją w podręczniku przy angielskich  słówkach, to tzw. międzynarodowy alfabet fonetyczny. Dzięki niemu można  odczytać poprawną wymowę danego słówka, ale żeby to zrobić, trzeba wiedzieć, jak  brzmi konkretny dźwięk. Dzięki tej tabeli można każdy dźwięk z osobna sprawdzić.  Aby działała, na komputerze musi być zainstalowany Adobe Flash Player. Pod  spodem jest link do strony British Council, z której można ją ściągnąć w formie  spakowanej .zip, natomiast po kliknięciu w obrazek można od razu ściągnąć gotową  tabelę do użycia w pliku .exe.

(pobierz tabelę w formie .zip)

www.forvo.com – strona, dzięki której można wysłuchać wymowy nagranej przez rodzimych użytkowników języka angielskiego. Nie musimy się na niej rejestrować. Wystarczy wpisać słówko w wyszukiwarkę i pojawią nam się nagrania, które można odsłuchać lub ściągnąć. Zazwyczaj jest ich po kilka dla każdego słowa.

www.diki.pl – najlepszy internetowy słownik polsko-angielski i angielsko-polski.

http://www.playphrase.me – wyszukiwarka słów i fraz z filmów i seriali

https://www.ldoceonline.com/dictionary/ – bardzo dobry słownik angielsko-angielski; podaje rodziny wyrazów, wiele informacji na temat haseł i przykładowe zdania

Leave a Reply